Úspěchy studentské taneční skupiny „Možná white coat“

06.04.2017

Před několika lety vznikla na našich fakultách pod katedrou tělesné výchovy taneční skupina „Možná white coat“. Každoročně při hodinách tělesné výchovy nacvičují s Mgr. Janou Bezouškovou dvě choreografie, se kterými vystupují na plesech Farmaceutické fakulty a Lékařské fakulty, aby ukázali, co je možné i při tak těžkém studiu. Letos nám v párech zatančili skladbu s názvem „Včelaři to nemají lehké…“, což je směsice latinskoamerických tanců a čardáše. V druhém čísle nám předvedli různé techniky hip hopu s legračním, ale aktuálním tématem „Mimoní kampus“.

Jil2017MimoniVcelouni

Každý rok se tito naši studenti farmacie a medicíny účastní několika tanečních soutěží, kde i mezi profesionálními tanečními skupinami slaví své úspěchy. V sobotu 1. 4. 2017 reprezentovali naše fakulty na pohárové soutěži Dance Box v Jilemnici. Letos byla hala přeplněná tanečními soubory, které se snažily předvést své nejlepší výkony. Konkurence byla opravdu veliká. S formací „Včelaři to nemají lehké...“ se v disciplíně „Plesové formace - dospělí“ umístili na druhém místě (ale bylo to těsně o jeden bod k místu prvnímu) a s choreografií „Mimoní kampus“ v „Show formacích - dospělí“ vybojovali ze sedmi tanečních souborů opět krásný stříbrný pohár.

Prohlédněte si videa:

Autor textu: Mgr. Jana Bezoušková