Univerzitní městečko na Majálesu

24.04.2017

V pátek 21. dubna 2017 se v Šimkových sadech konal již 11. ročník královéhradeckého Majálesu, který jako v předchozích letech tradičně navazoval na čtvrteční Nábřeží vysokých škol.

Součástí majálesového areálu bylo opět univerzitní městečko, které sdružovalo všechny hradecké fakulty a univerzity. Jeden ze stánků patřil také Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy (dále jen FaF UK), kde studenti doktorského studia zájemcům ochotně poskytovali informace o studiu na FaF UK, seznamovali je s rolí farmaceutů ve společnosti i s jejich uplatněním ve zdravotnictví. Částí zábavného majálesového programu fakultního stánku pak byly zajímavé informace o pochutinách a farmaceuticky významných rostlinách, které se využívají k přípravě těchto pochutin.

DSCF0166DSCF0151

I přes chladnější počasí byla akce úspěšná i stánek FaF UK hojně navštěvován. Touto cestou bych ráda poděkovala všem studentům a zaměstnancům FaF UK, kteří se na akci ochotně podíleli.

Text: Mgr. Veronika Pilařová, Ph.D.
Fotografie: Mgr. Pavel Jakubec