Studenti prezentovali výsledky svých výzkumných projektů na Studentské vědecké konferenci

21.04.2017

Na půdě Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové se ve středu 19. dubna 2017 konala XXV. Studentská vědecká konference organizovaná Spolkem českých studentů farmacie. V rámci chemické, biologické a sociálně-technologické sekce představilo 58 studentů výsledky svých výzkumných projektů.

Konferenci zahájil David Suchánek, prezident Spolku českých studentů farmacie, společně s děkanem fakulty doc. PharmDr. Tomášem Šimůnkem, Ph.D., prof. Ing. Vladimírem Wsólem, Ph.D., proděkanem pro vědeckou činnost, a prof. PharmDr. Martinem Doležalem, Ph.D., předsedou České farmaceutické společnosti ČLS J.E. Purkyně.

Tradičně se sešla řada vysoce kvalitních prací, a tak neměly poroty, v nichž zasedli interní i externí odborníci, svou práci snadnou. Nakonec však ve všech sekcích vybraly nejlepší práce.

Výsledky:

Chemická sekce

1. místo – Jan Kubeš

2. místo – Veronika Čermáková

3. místo – Adam Majcher

Biologická sekce

1. místo – Maria Olenić

2. místo – Zuzana Mládková

3. místo – Martina Hochmalová

Sekce sociálních a technologických věd

1. místo – Barbora Vaňková

2. místo – Veronika Mihalová

3. místo – Šárka Havlíková

Cenu České farmaceutické společnosti ČLS J.E. Purkyně převzala Veronika Fufaľová.

První dva výherci z každé sekce postupují do Nadnárodního kola Studentské vědecké konference, které se uskuteční ve čtvrtek 11. května na Farmaceutické fakultě Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.

Všem výhercům gratulujeme a postupujícím přejeme mnoho úspěchů v Brně.

Fotografie

IMGP3106IMGP3110IMGP3113IMGP3190IMGP3253IMGP3265IMGP3284SVK-3SVK-4SVK-5SVK-6SVK-7SVK-8SVK-9SVK-10SVK-11

Autor textu: Spolek českých studentů farmacie
Autoři fotografií: Josef Kunrt, David Suchánek