Přijďte si vychutnat předvánoční atmosféru na Kuks

Datum zveřejnění: 10. 11. 2017

Vánoční trhy v KuksuO víkendech 18.–19. a 25.–26. listopadu 2017 se uskuteční tradiční Vánoční trhy v Kuksu pořádané Českým farmaceutickým muzeem a partnery.

Trhy proběhnou vždy od 9 do 16 hodin v obci Kuks na labském nábřeží, v suterénu restaurace Baroque a na prostranství pod hospitálem.

Připraveno je na 130 stánků s tradičními řemeslnými výrobky (keramika, mýdla, svíčky, věnce, vánoční ozdoby, hračky, textilní výrobky atd.) a bohatou nabídkou občerstvení  a různých dobrot.

Každý den je připraven doprovodný program v podobě představení lidového loutkáře Jiřího Polehni (vždy v 10, 12 a 14 hodin). První víkend (18.-19. 11.) vystoupí saxofonový soubor Saxy Baby z Hostinného a druhý víkend (25.-26.11.) se budou moci návštěvníci zaposlouchat do vystoupení flétnového souboru Musica per Legni z Jaroměře (vždy v 11 a 13 hodin). Po oba víkendy bude zajisté zpestřením flašinetář pan Roman Prouza.

Vstupné: základní 30,- Kč, zlevněné 20,- Kč (děti nad 6 let, studenti, důchodci, ZTP), zdarma děti do 6 let včetně.

O trhových víkendech je naposledy v letošním roce veřejnosti otevřena expozice Historie lékáren (Kouzlo apatyky) Českého farmaceutického muzea a Hospitál Kuks (vstupenky na prohlídky k dostání v pokladně hospitálu).

Během konání Vánočních trhů posilují České dráhy vlakovou dopravu na Kuks a z Kuksu.