Odpoledne vědy na Farmaceutické fakultě UK

09.11.2017

8. listopadu 2017 v rámci Týdne vědy a techniky, který je již tradičně v podzimním čase pořádán Českou akademií věd, na fakultě odezněly 3 přednášky, které se snažily popularizovat současné vědecké poznatky.

V letošním roce zazněly opět tři přednášky tří přednášejících – dr. Jílka, doc. Tůmové a Ing. Kubíčka – týkající se témat stále aktuálních, tedy resistence na antibiotika, „neškodlivosti“ potravinových doplňků a boje se střevními parazity, což je v současné době stále větší problém.

BBB_6668BBB_6679BBB_6690BBB_6691BBB_6697BBB_6694BBB_6725BBB_6728BBB_6670

Přednášející pojali své přednášky skutečně popularizačně, což zajisté s povděkem kvitovali posluchači z řad hradeckých obyvatel i studentů středních škol. Skutečně – návštěvnost této akce byla v letošním roce více než dobrá – sešlo se přibližně 80 posluchačů, což je oproti minulým rokům mnohonásobný nárůst.

Děkuji především přednášejícím, ale velký dík patří i Mgr. Sylvě Novotné za perfektní organizaci celého odpoledne i za pořízení dokumentárních fotografií, které se jistě stanou součástí fakultního archivu dokumentujícího podobné akce.

Text: Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.
Fotografie: Mgr. Sylva Novotná