Farmaceutická fakulta v Hradci Králové přivítala na své půdě velký počet zájemců o studium

15.12.2017

Na Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové se dne 13. 12. 2017 uskutečnil Den otevřených dveří pro středoškolské studenty, kteří uvažují o studiu programů Farmacie a Zdravotnická bioanalytika na naší fakultě.

Celý den byl složen ze tří bloků úvodních přednášek, které se konaly v aule Kampusu. V každém bloku zazněla nejprve přednáška proděkana prof. PharmDr. Petra Nachtigala, PhD., ve které se potencionální uchazeči dozvěděli, jak studium na naší fakultě vypadá a jak se na fakultu dostat. Druhou přednášku pak měl připravenou prezident Spolku českých studentů farmacie Josef Kunrt, který představil budoucím studentům aktivity Spolku, do nichž se mohou ve volném čase zapojit.

BBB_6869BBB_6848BBB_6852BBB_6860BBB_6863BBB_6873BBB_6888BBB_6885BBB_6886

Součástí Dne otevřených dveří byla i návštěva vybraných kateder fakulty, kde byly prezentovány různé výukové a výzkumné činnosti. Studenti fakulty, kteří organizovali tyto prohlídky, provedli zhruba 300 uchazečů po 9 katedrách.

Doufáme, že naše fakulta zaujala mnohé z návštěvníků Dne otevřených dveří a budeme je moci v příštím roce přivítat jako naše studenty.

Text: Josef Kunrt, Spolek českých studentů farmacie
Fotografie: Mgr. Sylva Novotná