Brožura Výživa kojících žen míří do neonatologických center

16.11.2017

Dne 10. 11. 2017 při příležitosti Světového dne předčasně narozených dětí proběhla v pražském Žofíně odborná konference s názvem „Podpora kojení předčasně narozených dětí“. Zde proběhl oficiální křest brožury našeho dlouholetého pracovníka Katedry biologických a lékařských věd doc. PharmDr. Miloslava Hronka, Ph.D. - brožura nese název „Výživa kojících žen“. Tato brožura byla poté představena také médiím na odpolední tiskové konferenci.

Krest-brozuryTitulni-stranka-brozury
Publikace byla vydána za podpory společnosti Danone Nutritia, je určena pro odbornou veřejnost (gynekology, laktační poradkyně, neonatology a jiné odborníky), ale především pro kojící ženy. Autor v ní zúročil a aplikoval poznatky z dlouhodobého výzkumu, který probíhal na půdě Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové. Ve spolupráci s Fakultní nemocnicí v Hradci Králové se docent Hronek ve své brožuře snažil vyvrátit mýty, které v této oblasti neonatologie panují. Publikace je v současné době distribuována do všech neonatologických center v nemocnicích po celé České republice.

Text: Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.