Zemřel doc. PharmDr. Miloš Macháček, CSc.

02.02.2016

V pondělí 1. února 2016 nás navždy opustil ve věku pouhých 61 let dlouholetý pracovník Katedry anorganické a organické chemie pan doc. PharmDr. Miloš Macháček, CSc.

Docent Macháček působil na katedře od r. 1981, nejprve jako vědecký pracovník a od r. 1994 na pozici vysokoškolského učitele. Habilitoval se v r. 2000. Několik let působil v Akademickém senátu Farmaceutické fakulty UK, v letech 2000 – 2005 byl jeho předsedou a zástupcem fakulty v senátu univerzitním.  Na katedře se podílel na výuce Obecné a anorganické chemie, Chemometrie a Biostatistiky jak v českém, tak i v anglickém jazyce. Oblastí jeho vědeckého zájmu byla zejména biostatistika a aplikace statistických metod v kvantitativní analýze vztahů mezi strukturou látek a jejich biologickou aktivitou. Zájem a odborné znalosti chemického názvosloví ho přivedly do Lékopisné komise Ministerstva zdravotnictví. V r. 2012 byl jmenován předsedou této komise a zástupcem naší republiky v Evropské lékopisné komisi.

Pan doc. Macháček celý svůj život zasvětil práci pro katedru, fakultu a celou farmaceutickou veřejnost. Věnujme mu v naší mysli tichou vzpomínku.

doc_Milos_MachacekP1010183P1010147