Úspěch v Ceně Sanofi za farmacii 2016

03.06.2016

11. května 2016 se uskutečnilo každoroční měření sil mladých českých vědců v oblasti farmaceutických věd Cena Sanofi za farmacii 2016 v rámci vědeckých cen udílených Velvyslanectvím Francie v České republice ve spolupráci se společností Sanofi s.r.o.

Soutěž opět přinesla úspěch mladým vědcům z Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Mgr. Tomáš SmutnýStudent doktorského studijního oboru farmakologie a toxikologie Mgr. Tomáš Smutný obsadil 2. místo za práci zabývající se hledáním buněčných modelů hepatocytů pro preklinický výzkum a vývoj. 22. června Mgr. Smutný převezme ocenění spojené s finanční odměnou a měsíční stáží ve Francii na francouzském velvyslanectví od velvyslance Francouzské republiky v České republice a od prof. Jeana-Marie Lehna, nositele Nobelovy ceny za chemii, který celou soutěž zaštiťuje.

V nesmírně vyrovnané soutěži se mezi šest nejlepších studentů dostali také další naši PhD studenti: Mgr. Daniela Číhalová a Mgr. Vít Šesták.

Všem studentům gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci Farmaceutické fakulty UK.

Kompletní výsledky: www.ifp.cz

Autor textu: Prof. PharmDr. Petr Pávek, Ph.D.