Příběhy ze Starého zákona na Farmaceutické fakultě

11.10.2016

Ačkoliv výstavy v naší Galerii Na Mostě mívají velmi vysokou úroveň, ta současná nasazuje laťku skutečně hodně vysoko. Máme možnost vidět výtah ze sbírky Stanislava Hlinovského, kterou úspěšně rozvíjí jeho syn Jiří, představující výjevy za Starého zákona v malé grafice.

Před očima nám ožívají příběhy z biblických dob – počínaje, jak jinak, než od Adama, mapující boje, vítězství, prohry, oddanost, nenávist, lásku a vše, co v této knize můžeme nalézt. Vše mistrně zvládnuto a přeneseno na malý formát, kdy je divák překvapen – tu výtvarnou stručností, která ovšem plně vypovídá o zobrazovaném tématu, tu množstvím figur a scén, které je vůbec možné na tak malý formát umístit.

Zkrátka, přijďte se podívat. Třeba se tato výstava stane bránou k tomu, abyste se se Starým zákonem seznámili blíže. Je to, samo o sobě, vzrušující, i když místy velmi krutá četba. Naše výstava vás ovšem zcela jistě naladí pozitivně a budete moci ocenit mistrovství autorů vystavované grafiky.

Fotografie z vernisáže výstavy

BBB_4343BBB_4350BBB_4324BBB_4341BBB_4321BBB_4329

Text: Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.
Fotografie: Mgr. Sylva Novotná