Neobvyklá výstava v Galerii Na Mostě

02.06.2016

V pondělí 30. května oživla naše Galerie Na Mostě poněkud neobvyklou výstavou. Své dílo a své umění zde předvedla nevidomá výtvarnice, která používá umělecký pseudonym Lea. Je skutečně s podivem, že člověk, který od svých 7 let prakticky nevidí, dokáže takto pracovat s barvami. Z její tvorby je cítit obrovský výtvarný cit pro barvy, které vnímá pravděpodobně jinak, než jsme schopni je vnímat my. Její barevné kompozice, i když je vlastně nikdy neuvidí, vynikají sladěností barev, která nás neustále udivuje.

Doporučujeme všem výstavu shlédnout, neboť může být i důkazem toho, že ani získáním tak těžkého hendikepu, jako je ztráta zraku, nejen život, ale ani výtvarné sdílení pocitů zdaleka nekončí. Výstava potrvá do 16. června 2016.

Přejeme paní Lee hodně dalších úspěchů, inspiraci a chuť do další práce, kterou zcela jistě obohatí další spoustu svých obdivovatelů.

BBB_3117BBB_3107BBB_3125BBB_3145BBB_3134BBB_3160BBB_3161BBB_3095BBB_3088

Autor textu: Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.
Autorka fotografií: Mgr. Sylva Novotná