Náš učitel - cestovatel

15.11.2016

V Galerii Na Mostě včera proběhla vernisáž  velmi zajímavé výstavy. Obrázky ze svých cest vystavuje prof. MUDr. Jaroslav Dršata, CSc., který se svým kolem procestoval jihovýchodní Evropu a Blízký Východ. Ačkoliv před několika lety etapovou jízdou pokořil vzdálenost z Hradce Králové k Rudému moři, současná výstava, nazvaná „Kolem kolem Araratu“ nás seznamuje s jeho jinou cestou – cestou do východní Anatolie a pod Kavkaz – do Arménie.

Z fotografií je vidět, že cestou zažil jistě mnoho krásných věcí a viděl nádherné scenérie, nás však v duchu napadá i to, že se musel potkat se spoustou potíží, s velkým fyzickým vypětím a zcela jistě i s obavami souvisejícími právě s oblastmi, kterými projížděl. Vždyť je to jedna z nejkrizovějších oblastí současného světa.

Prof. Dršatovi závidíme (v dobrém!), že našel odvahu a sílu takovou cestu uskutečnit, jsme rádi, že je v pořádku mezi námi a vzhledem k tomu, že jeho kniha, která byla na vernisáži křtěna, obsahuje autorovu fotografii s kolem v pozadí s Mont Everestem, máme se jistě ještě na co těšit.

Takže – Jardo, hodně zdraví a hodně dalších kilometrů!

BBB_4470BBB_4498BBB_4500BBB_4505BBB_4514BBB_4454BBB_4445

Text: Prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.
Fotografie: Mgr. Sylva Novotná

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS