Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové na stránkách Scientific American

06.09.2016

Obálka časopisu Scientific AmericanFarmaceutická fakulta UK si stále drží první místo mezi výzkumnými institucemi v Královéhradeckém kraji. To je dáno nejen zájmem o studium magisterského studia Farmacie a bakalářského s navazujícím magisterským studiem Zdravotnické bioanalytiky, ale především zajímavým doktorským studiem. Akreditovány jsou 4 doktorské studijní programy a 9 doktorských studijních oborů. Unikátní je ale záběr výzkumu na Farmaceutické fakultě, kde si každý najde to své. Více než 20 výzkumných skupin studuje léčivo nebo léčivý přípravek z pohledu chemického, biologického, medicínského nebo farmaceutického. Většina řešených projektů má mezinárodní spoluúčast a využívá nejmodernější přístrojové a technické vybavení.

Představení Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové
na stránkách Scientific American (PDF)

Grafika: Obálka časopisu Scientific American, www.sciam.cz