Léčba Renčínem - tentokrát na Kuksu

22.09.2015

V sobotu 19. září 2015 ožila expozice Českého farmaceutického muzea v Kuksu při Farmaceutické fakultě Univerzity Karlovy v Hradci Králové (FaF UK v HK) neobvyklým ruchem, neboť zde proběhla vernisáž výstavy Léčba Renčínem.

Název této stálé výstavy je více než příznačný. Renčínova tvorba skutečně umí léčit – tedy alespoň z trudnomyslnosti a ze špatné nálady. Ovšem jenom toho, kdo je ochoten nechat se kurýrovat tímto způsobem, tedy bez hmotných substancí, „pouze“ chytrostí a navýsost inteligentním humorem.

Soubor 97 kreseb tématicky vycházejících z problematiky školství, vědy a zdravotnictví je umístěn v expozici „Z apatyky do fabriky“, která byla otevřena relativně nedávno. České farmaceutické muzeum (ČFM) při Farmaceutické fakultě UK tak poskytuje, kromě svých dvou expozicí, další možnost návštěvníkům nahlédnout do světa, který je ne všem známý a není pro každého běžný. Kresby Vladimíra Renčína jim zprostředkují nový a neotřelý pohled na vědu a školství, který je někdy, díky postřehům a logice pánů Dlabáčka a Rambouska více než překvapivý.

Výstavu proto doporučujeme nejen těm, kteří tvorbu Vladimíra znají, ale i těm, kteří se s ní zatím příliš nesetkali. Přijďte do Kuksu, přijďte do ČFM a uvidíte. Vyjdete vyléčeni.

Informace o výstavě:

Otevřena v době prohlídek expozic; je součástí expozice historie farmaceutického průmyslu

Fotogalerie z vernisáže výstavy

P1600254P1600299P1600277P1600297P1600269P1600275P1600276

Autorem článku je prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.
Autorem fotografií je Mgr. Sylva Novotná