Den vědy na Farmaceutické fakultě UK

05.11.2015

Týden vědyTaké hradečtí farmaceuti se připojili k akci AV ČR a uspořádali odpoledne, které mělo informovat veřejnost a zájemce ze středních škol o tom, co se děje na fakultě, čeho zdejší vědci dosáhli a na co se v budoucnosti chystají. I když účast ze strany veřejnosti nebyla příliš hojná, přednášky týkající se výzkumu antituberkulotik, mechanismů enzymatických reakcí a Alzheimerovy degenerace, resp. způsobu, jak se s ní vypořádat byly velmi zajímavé a diskuse zúčastněných zabrala nečekaně dlouhou dobu.

Věříme, že další ročník této akce bude navštíven ještě hojněji a hradecká veřejnost bude mít další možnost seznámit se s výsledky vědy na špičkovém pracovišti Univerzity Karlovy, na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové.

BBB_1228BBB_1233BBB_1237BBB_1239BBB_1268BBB_1271bbb_1303BBB_1310bbb_1305

Autorem článku je prof. PharmDr. Alexandr Hrabálek, CSc.
Autorem fotografií je Mgr. Sylva Novotná