Tým FaF a LF UK na 17. Mezinárodním basketbalovém turnaji v Delftu

03.06.2015

Ve dnech 22.–24. května 2015 se tým složený ze studentek a studentů Farmaceutické a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové zúčastnil basketbalového turnaje smíšených družstev pořádaného Sportovním vysokoškolským klubem University of Technology v Delftu v Nizozemsku.

Jeli jsme po loňském mírném úspěchu obhajovat 5. místo. Velkou konkurenci 22 družstev z Nizozemska, Belgie, Německa a Francie jsme se kvalitními výkony v celkem 11 zápasech probojovali až do finále turnaje. V závěrečném utkání naše družstvo těsně prohrálo s basketbalisty z Francie v poměru 48 : 45. Odvezli jsme si tedy krásné druhé místo.

Na zakončení pobytu v Nizozemsku si naše výprava nenechala ujít návštěvu prosluněných pláží Severního moře u nedalekého Haagu.

sport1sport2

Autor článku a fotografií: Mgr. Jindřich Křoustek