PharmDr. Martina Háková, Ph.D. získala prestižní Cenu Nadace Dimitrise N. Chorafase

12.04.2021

PharmDr. Martina Háková, Ph.D. získala prestižní mezinárodní cenu udělovanou Nadací Dimitrise N. Chorafase ve spolupráci s izraelským Weizmannovým vědeckým institutem (Dimitris N. Chorafas Prize) za její výzkum týkající se studia nanovlákenných polymerů pro aplikaci v analytické chemii.

Dr. Martina Háková je absolventkou doktorského studijního programu Farmaceutická analýza, která svou disertační práci s názvem „Využití nanovlákenných sorbentů pro on-line extrakce v kapalinové chromatografii“ vypracovala na Katedře analytické chemie Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy pod vedením doc. RNDr. Dalibora Šatínského, Ph.D. Paní doktorka cenu převzala z rukou Jeho Magnificence rektora Univerzity Karlovy prof. Tomáše Zimy na zasedání Vědecké rady Univerzity Karlovy dne 26. 11. 2020.

f1f2

Paní doktorce gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v další vědecké práci.

Text: doc. PharmDr. Jaroslav Roh, Ph.D., proděkan pro vědeckou činnost, doktorské studium a transfer technologií
Foto: Vladimír Šigut