Úspěch na anthelmintické konferenci v Kalifornii

02.03.2020

Ve dnech 2. - 7. února 2020 se konala v Los Angeles v Kalifornii konference Anthelmintics: Discovery to Resistance IV, která se pořádá jednou za dva roky. Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy reprezentovaly doc. Petra Matoušková se svou odbornou přednáškou a s posterem čtyři studentky z Výzkumné skupiny pro studium rezistence a interakcí léčiv.

Foto

Součástí dvou poster sekcí byla studentská soutěž, která zahrnovala také „poster pitch“ neboli minutovou prezentaci jednoho slidu bez animací. Cílem bylo zaujmout ostatní, aby prezentujícího navštívili a diskutovali o práci. Odborná porota vybrala tři nejlepší příspěvky. Studentka 3. ročníku doktorského studia Mgr. Linh Thuy Nguyen (školitelka: prof. Lenka Skálová) získala 2. místo s posterem „SmallRNA-Seq differential expression analysis of microRNAs in susceptible and resistant strains of Haemonchus contortus“.

Text a fotografie: doc. Ing. Petra Matoušková, Ph.D.