Skupina Patologie a farmakologie kardiovaskulárního systému bilancuje 10 let výzkumu v Cellular and Molecular Life Sciences

19.11.2020

Čerstvý absolvent doktorského studia Mgr. Matěj Vicen, Ph.D. publikoval přehledový článek s názvem „Membrane and soluble endoglin role in cardiovascular and metabolic disorders related to metabolic syndrome“ v časopise Cellular and Molecular Life Sciences s impact factorem 6.496 a Article Influence Score 1.978.  Časopis je zařazen v nejvyšším kvartilu (Q1) v oblastech Biochemistry and Molecular Biology a Cell biology.

Pracovní skupiny Patologie a farmakologie kardiovaskulárního systému pod vedením prof. Nachtigala se již několik let věnuje experimentálnímu výzkumu tkáňového a solubilního endoglinu v patologii kardiovaskulárního systému a v posledních letech také v hepatologii. Tato práce se zaměřila na zpracování souhrnu vlastních výsledků pracovní skupiny za posledních 10 let a kriticky je hodnotila s ohledem na další práce publikující články v oblasti významu endoglinu v patologii kardiovaskulárního systému a metabolických onemocnění jako je např. metabolický syndrom.

SchemaMatej-lab-sm

Text: prof. PharmDr. Petr Nachtigal, Ph.D.
Foto: Archiv pracovní skupiny Patologie a farmakologie kardiovaskulárního systému

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS