Cena Contipro pro studenta Farmaceutické fakulty UK Jiřího Doubka

04.08.2020

Finálové kolo druhého ročníku Ceny Contipro proběhlo 23. července 2020 v areálu společnosti v Dolní Dobrouči za účasti osmi nejlepších diplomantů, kteří představili svoje práce z oblasti biomateriálů, tkáňového inženýrství a regenerativní medicíny. Odborná porota nakonec vyhlásila dva vítěze. Zuzana Oulehlová i Jiří Doubek si odnesli odměnu sedmdesát tisíc korun.

Foto

Na fotografii zleva: Jiří Doubek, Zuzana Oulehlová a Patrik Bouřa

Porota v soutěži dbala především na odbornou kvalitu práce, přínos pro současný stav poznání, ale také na samotnou úroveň prezentace. „Jménem poroty Ceny Contipro mohu s radostí říct, že úroveň všech soutěžních diplomových prací byla opravdu vysoká a jsem rád, že se na univerzitách realizují takto kvalitní projekty," chválí studenty Vladimír Velebný, majitel, ředitel a vedoucí výzkumu společnosti Contipro.

Student Farmaceutické fakulty UK Jiří Doubek svůj výzkum zaměřil na kostní cementy na bázi fosforečnanu vápenatého.

„Byla to více méně náhoda, že jsem se dostal k tomuto tématu, protože obor materiálových věd není u nás na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové běžný, ale setkal jsem se s ním na pobytu v zahraničí v rámci programu Erasmus. Člověk si při účasti na takovéto soutěži uvědomí, že výzkum je i na ostatních univerzitách a fakultách na úžasné úrovni a v průběhu prezentací jsem měl dokonce pocit, že sem ani nezapadám, že prezentace ostatních jsou ještě na vyšší úrovni. Jsem tedy velmi mile překvapený, že můj výzkum porota ohodnotila až takto pozitivně," přibližuje své pocity po vítězství Doubek.

Jiřímu Doubkovi srdečně gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů.

Česká společnost Contipro, a. s., se sídlem v Dolní Dobrouči, si za 30 let svého působení na trhu vybudovala pozici jednoho z klíčových hráčů globální produkce kyseliny hyaluronové. Výsledky vlastního vývoje a výroby exportuje do více než 70 zemí světa a neustále pracuje na inovacích, které posouvají světový biotechnologický průmysl.

Text: prof. PharmDr. Martin Doležal, Ph.D., proděkan pro vnější a mezinárodní vztahy fakulty
Fotografie: Archiv Contipro a.s. 

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS