Velký úspěch naší studentky na mezinárodním kongresu IFPA

18.09.2019

Hned dvě ocenění si odvezla studentka doktorského studijního programu Farmakologie a toxikologie Mgr. Rona Karahoda z mezinárodního kongresu IFPA (International Federation of Placenta Associations), který se konal 10. - 13. září 2019 v argentinském Buenos Aires.

IMG_3999IMG_4568

Za práci na téma transport a metabolismus serotoninu v placentě získala cenu YW Loke New Investigator Travel Awards.

Kromě toho byla v konkurenci téměř 200 mladých výzkumníků, Ph.D. studentů i postdoků z celého světa, vybrána mezi 10 finalistů pro ústní prezentaci. Její přednáška na téma „Sex-dependent differences in placental serotonin handling; organic cation transporter 3 (OCT3/SLC22A3) a new piece of the placental serotonin puzzle“ vyvolala bohatou diskusi a setkala se s výborným ohlasem publika. Soutěžní porota ve svém hodnocení ocenila jednak vynikající přednes a reakce na dotazy, ale i kvalitu dat, která posouvají zažité paradigma, a udělila Mgr. Karahoda 3. místo. S ohledem na to, že se studentka danému tématu věnuje necelé dva roky, se jedná o mimořádný úspěch, ke kterému srdečně gratulujeme.

Text: prof. PharmDr. František Štaud, Ph.D.
Fotografie: archiv Mgr. Rona Karahoda