Dva projekty PRIMUS míří na Farmaceutickou fakultu UK v Hradci Králové

28.06.2019

FotoVelkým úspěchem pro Farmaceutickou fakultu UK skončilo vyhlášení výsledků letošní soutěže PRIMUS, která má za cíl umožnit nejlepším mladým vědeckým pracovníkům založit novou skupinu na některé z fakult Univerzity Karlovy, rozvinout vlastní nezávislý vědecký program a nabídnout špičkové prostředí pro vědeckou práci studentů zejména magisterského a doktorského stupně.

Ve velké konkurenci přihlášek ze všech fakult univerzity byly oba návrhy projektů PRIMUS z naší fakulty doporučeny k financování. V oblasti SCI - přírodní vědy, matematika a informatika - uspěla doc. PharmDr. Veronika Nováková, Ph.D. s projektem „Studium ftalocyaninů pro fotodynamickou terapii nádorů a biozobrazování“. V oblasti MED - lékařské vědy a biomedicína - byl podpořen projekt doc. PharmDr. Martiny Čečkové, Ph.D. s názvem „Farmakokinetické mechanizmy lékové rezistence u akutní myeloidní leukémie, jejich ovlivnění a regulace“. Obě odbornice se tak mohou v následujících letech těšit z významné podpory jejich výzkumné činnosti ze strany Univerzity Karlovy.

Vedení fakulty gratuluje oběma odbornicím a přeje mnoho úspěchů v jejich další vědecké práci na Farmaceutické fakultě UK.

doc. PharmDr. Jaroslav Roh, Ph.D., proděkan pro vědeckou činnost, doktorské studium a transfer technologií

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS