„Smršť“ ocenění pro skupinu Patologie a farmakologie kardiovaskulárního systému

12.12.2017

Ve dnech 7. – 9. prosince 2017 se konal v Olomouci již 21. kongres o ateroskleróze pořádaný Českou společností pro aterosklerózu. V rámci kongresu byly také hodnoceny nejlepší publikace v oblasti aterosklerózy za rok 2016/2017. Zde získala třetí místo Mgr. Kateřina Blažíčková, Ph.D. za publikaci High Levels of Soluble Endoglin Induce a Proinflammatory and Oxidative-Stress Phenotype Associated with Preserved NO-Dependent Vasodilatation in Aortas from Mice Fed a High-Fat Diet, publikovanou v časopise Journal of Vascular Research.

Dále v rámci kongresu proběhla moderovaná posterová sekce, kde získala skupina Patologie a farmakologie kardiovaskulárního systému pod vedením prof. PharmDr. Petra Nachtigala, Ph.D. hned dvě ocenění. Na třetí příčce se umístila Mgr. Barbora Vitverová s posterem nazvaným High soluble endoglin levels in combination with high fat diet induce the development of endothelial dysfunction in mouse aorta. První cenu za nejlepší poster pak získala PharmDr. Eva Doleželová, Ph.D. s posterem nazvaným Human soluble endoglin induces choleretic and hypocholesterolemic effect in transgenic mice.

Text a fotografie: prof. PharmDr. Petr Nachtigal, Ph.D.