Cena za nejlepší poster na mezinárodní konferenci pro členku projektu STARSS Mgr. Fikarovou

27.09.2017

Ve dnech 2. - 8. 9. 2017 proběhla v ruském Petrohradu 21st International Conference on Flow Injection Analysis and Related Techniques, věnovaná oblasti průtokových technik a trendům v automatizaci analytických metod. Této konference se zúčastnilo 115 vědců z 21 zemí, kteří přednesli 62 přednášek (3 z nich členové STARSS) a prezentovali 59 posterů. Této akce se již tradičně účastní členové Analytical Chemistry Group z Katedry analytické chemie Farmaceutické fakulty UK.

Cenu za nejlepší poster obdržela studentka prvního ročníku doktorského studia Farmaceutická analýza – a zároveň členka týmu v projektu STARSS - Mgr. Kateřina Fikarová (školitelé doc. Sklenářová, dr. Horstkotte) za prezentaci svého výzkumu na téma „Automated continuous in-syringe dispersive liquid-liquid extraction and back-extraction for the determination of nitrophenols in environmental samples“.

Text: PharmDr. Petr Chocholouš, Ph.D.