Postgraduální studentka Barbora Školová zaznamenala velký úspěch na mezinárodní konferenci

08.09.2014

Mgr. Barbora Školová, studentka doktorského studijního programu FaF a asistentka Katedry farmaceutické technologie, získala cenu za nejlepší posterovou prezentaci výsledků své vědecké práce na mezinárodní konferenci “Skin Forum 14th Annual Meeting – Percutaneous penetration measurement, modulation and modelling”, která se konala 4. – 5. září 2014 v Praze pod záštitou The International Association for Pharmaceutical Technology. Svou práci s názvem “Use of Perdeuterated Ceramides in the Study of Model Stratum Corneum Lipid Membranes” popisující přípravu a využití deuterovaných lipidů ve studiu kožní bariéry prezentovala formou posteru i krátkou přednáškou před 180 účastníky konference.

Mgr. Barbora Školová je studentkou doktorského studijního programu Organická chemie, oboru Bioorganická chemie a v rámci skupiny Skin Barrier Research Group se věnuje výzkumu ceramidů v kůži. Již nyní je autorkou 8 původních vědeckých prací v mezinárodních impaktovaných časopisech, včetně velmi prestižních Journal of Investigative Dermatology a Journal of Controlled Release.

B-Skolova-best-poster-Skin-Forum