Oceněná Thao Tranová zkoumá nové metody přípravy tablet

Zdroj: UK Forum | Datum zveřejnění: 11.05.2023

„Vedle vědecké práce působím také v lékárně, a zejména od starších pacientů slýchám, jak špatně se jim některé tablety polykají. I proto jsem se chtěla ve výzkumu zaměřit na tablety dispergovatelné v ústech, v nichž vidím velký potenciál, a tudíž i smysl mé vědecké práce,“ říká postgraduální studentka Thao Tranová z Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, hlavní autorka článků publikovaných v prestižních mezinárodních časopisech a držitelka ceny The Parc Awards v kategorii Student Choice Award, kterou každoročně vyhlašuje vědecko-technologický klastr The Parc založený společností Zentiva.

Celý rozhovor najdete v magazínu UK Forum.

Foto