V hradecké Zahradě léčivých rostlin se poprvé koná kurz Pěstování léčivých rostlin a jejich využití

Zdroj: Český rozhlas Hradec Králové | Datum zveřejnění: 07.03.2022

Kroužek Pěstování léčivých rostlin a jejich využití pro žáky základních a středních škol povede také PharmDr. Daniela Hulcová, Ph.D. z Farmaceutické fakulty UK, která byla hostem redaktorky Romany Joudalové.

Pro koho bude tento kurz určen? Primárně je určen pro žáky 2. stupně základních škol a studenty středních škol. Rádi bychom seznámili studenty s léčivými rostlinami. Jak si je vypěstovat, jak se o ně starat. Ale také s jejich léčivými účinky. Podrobnosti o kurzu.

Protože se kurz bude konat v Zahradě léčivých rostlin Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy, tak předpokládám, že nepůjde jen o takzvaně suché informace, ale že si frekventanti také hrábnou do hlíny.

„Přesně tak. Bude to praktický kroužek, kdy si studenti nejprve zasejí semínka do truhlíčků. Dostali jsme k dispozici i část záhonu, takže je potom budeme přesazovat ven.“

„V botanické zahradě je i velká část určena pro výuku farmaceutů, takže tam se také půjdeme podívat. Prohlédneme si všechny léčivé rostliny, které se tam pěstují, něco si o nich řekneme. Tedy nebudeme sedět jen v učebně.“

„Celkem je v plánu deset setkání, zhruba jednou za měsíc. Dá se říct, že co si absolventi kurzu zasadí, to si také doslova snědí. A můžeme si připravit i nějaké léčivé čaje a mastičky.“

Celý rozhovor s fotografiemi najdete na webu Českého rozhlasu.