Expedice do vývoje a výroby léků

Zdroj: Český roozhlas | Datum zveřejnění: 25.01.2021

Expedice do vývoje a výroby léků ve vysílání Českého rozhlasu Dvojka se tentokrát vydala za řediteli firmy Glenmark Josefem Pávkem a Jiřím Dvořákem do výrobních hal ve Vysokém Mýtě, kde vzniká mj. Ataralgin®.

O významu České lékárnické komory hovořila její mluvčí Michaela Bažantová. Expedice ČRo2 pokračovala do Hradce Králové na Farmaceutickou fakultu Univerzity Karlovy za proděkanem prof. Martinem Doležalem, který posluchače seznámil se vzděláváním budoucích farmaceutů.

O výrobě masti na hojení ran Hemagel®, českým vynálezem vyvinutým Ústavem makromolekulární chemie AV, povídala Michaela Lovětínská z VH Pharma.

Přehrát záznam pořadu...