Sluneční vitamin D nás chrání před viry, únavou a řadou dalších onemocnění. Jak ho v zimě získat?

Zdroj: Český rozhlas Hradec Králové | Datum zveřejnění: 07.12.2020

Vitamin D mají mnozí v povědomí v souvislosti s kostmi a tedy jeho rolí v regulaci vápníku v těle. Důležitost vitamínu pro náš organismus ale sahá mnohem dál. Kromě významné podpory imunity a kardiovaskulárního systému nám také pomáhá zvládat stres a předcházet úzkostným a depresivním stavům. Ne náhodou jej lékaři doporučují i v prevenci proti onemocnění covid-19.

Na téma vitamín D, imunita a covid-19 hovoří v radioporadně doc. PharmDr. Miloslav Hronek, Ph.D. z Farmaceutciké fakulty Univerzity Karlovy.

Celý rozhovor s fotografiemi najdete na webu Českého rozhlasu.