Nabídka PhD studia na Farmaceutické fakultě UK

Zdroj: Portál www.vedavyzkum.cz | Datum zveřejnění: 08.04.2020

Farmaceutická fakulta Univerzity Karlovy aktuálně nabízí možnost Ph.D. studia v devíti doktorských programech. Spojení farmacie, chemie a biomedicíny zájemcům umožní volbu toho, co jim vyhovuje.

Studenti se zapojí do výzkumu léčiv, od jejich syntézy či izolace z přírodních zdrojů, přes analytické hodnocení, studium farmakokinetiky zahrnující interakce s transportními a biotransformačními proteiny, až k jejich účinnosti a využití v klinické praxi. Ve vědeckých týmech se potkají se zajímavými lidmi a budou pracovat s nejmodernější špičkovou technikou a vybavením. Mnozí absolventi již dosáhli významných ocenění a úspěchů.

Celý článek na www.vedavyzkum.cz