Nádvoří v Kuksu se proměnilo v zahradnický ráj

Zdroj: krkonossky.denik.cz | Datum zveřejnění: 28.04.2019

České farmaceutické muzeum v Hospitálu Kuks pořádalo od pátku do neděle na nádvoří barokního areálu Zahradnické trhy. Provázel je velký zájem návštěvníků.

Lidé mohli vybírat ze širokého sortimentu balkónových i zahradních rostlin, ovocných stromků, skalniček, kaktusů a všeho potřebného pro truhlíky a záhony. Navíc se mohli dozvědět zajímavé informace při zahrádkářské poradně nebo vystoupeních odborníků z Katedry farmaceutické botaniky Univerzity Karlovy v Hradci Králové o pěstování léčivých rostlin a zelených superpotravin, divokých bylin, jedlém plevelu, koření a jeho účincích, výrobě bylinných mastí, tinktur, odvarů. Mluvilo se také o moudrosti včel v každodenním životě nebo o tom, jak na zahradě s přírodou nebojovat, ale spolupracovat.

Celý článek: https://krkonossky.denik.cz/zpravy_region/foto-zahradnicke-trhy-zaplnily-nadvori-v-kuksu-20190428.html