Toulavá kamera na návštěvě v Zahradě léčivých rostlin Farmaceutické fakulty UK

Zdroj: Česká televize, pořad Toulavá kamera | Datum zveřejnění: 24.06.2018

V Hradci Králové budeme poznávat léčivé rostliny. Vydáme se totiž na procházku naučnou stezku farmacie, na níž se dozvíme, jak je využívali pro kurýrování naši předci a co se za dlouhá staletí v tomhle oboru změnilo. Na stezce najdeme na 300 druhů rostlin. U každé se dočteme, jaký je její český i latinský název. Zjistíme taky to, že ve farmacii nacházejí uplatnění i rostliny jedovaté. Patří mezi ně například tis červený. Obsahuje látku, která se stala základem pro léčbu nádorových onemocnění. Nebo skočec obecný. Z jeho semen se zase vyrábí známý silně projímavý ricinový olej. Náprsník zase způsobuje poruchu srdečního rytmu. V minulosti ho s oblibou používali traviči. Obdivovat budeme ale taky celou řadu zajímavých stromů.