STEZKA PO ZÁZRAČNÝCH SCHOPNOSTECH ROSTLIN

Zdroj: Hradecký deník | Datum zveřejnění: 25.05.2017

RELAXACE A POZNÁNÍ. V Botanické zahradě Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové byl slavnostně zahájen provoz takzvané Naučné stezky farmacie. Ta vznikla z iniciativy dvou studentů doktorského studia Michala Říhy a Tomáše Smutného, kteří přišli se zajímavým nápadem proto, aby předvedli veřejnosti – nejen hradecké – co to vlastně farmacie je. Vzhledem k tomu, že veškeré léčení má v podstatě svůj začátek v přírodě a v přírodních produktech – nejčastěji v léčivých rostlinách – má umístění tohoto naučného cyklu právě na botanické zahradě své hluboké opodstatnění.
Návštěvníci se mohou seznámit s tím, které rostliny jsou významné, které poskytly své cenné látky chemikům pro další úpravy účinných substancí, jaké přírodní produkty jsou nezbytné pro tvorbu jednotlivých léků a pozorný „pochůzkář“ zde může získat spoustu dalších znalostí.