Mladí farmaceuti vyhráli prémii a měsíční stáž

Zdroj: Lidové noviny | Datum zveřejnění: 20. 6. 2017

Tři čeští studenti získali minulý týden z rukou nositele Nobelovy ceny za chemii Jeana-Marieho Lehna ocenění za své vědecké práce. V prestižní soutěži Cena Sanofi za farmacii odborná porota ocenila jejich výzkumy zabývající se možnostmi zlepšení léčby srdeční arytmie, usnadnění léčby rakoviny a zkvalitnění diagnostiky závažných onemocnění. Laureáti si odnesli ceny ve výši 130 tisíc korun a získali i měsíční stáž v přední francouzské laboratoři. Cenu Sanofi za farmacii letos získla olomoucká studentka biofyziky Jaroslava Šeflová, na druhém místě se umístil Lukáš Lochman z Hradce králové, třetí příčku obsadil Miloslav Macháček. Soutěž pro talentované studenty farmaceutických věd vyhlašuje Velvyslanectví Francie v ČR ve spolupráci se skupinou Sanofi od roku 2009.