Botanická zahrada láká k procházce

Zdroj: Mladá fronta DNES | Datum zveřejnění: 12.04.2017

Téměř pět set druhů převážně léčivých rostlin představuje návštěvníkům botanická zahrada Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové, která se včera po zimní přestávce opět otevřela pro veřejnost. Kromě záhonů s bylinami je její součástí i skleník o rozloze 380 metrů čtverečních s více než stovkou tropických či subtropických rostlin, z nichž řada patří mezi léčivky využitelné ve farmacii.
Byť zahrada slouží především studentům fakulty, nabízí i spoustu zajímavostí jiným osobám. Od roku 2015 vlastní také malé rozárium se třemi sty druhy růží, které tam pracovníci fakulty vysázeli s odborníky z prestižní francouzské růžařské společnosti Meilland/Richardier.
Kromě růží, léčivek a tropických rostlin lze v botanické zahradě zhlédnout i novou výsadbu zajímavých pivoněk, zatím v asi 30 exemplářích botanických nebo botanickým pivoňkám blízkých kultivarů. Tuto kolekci chce farmaceutická fakulta rozšiřovat. Zahrada je otevřená každý všední den od 7 do 16 hodin, a to až do října.