Přípravy na stavbu kampusu v Hradci pokračují. Univerzita chce získat 2,5 miliardy

Zdroj: Český rozhlas | Datum zveřejnění: 14.03.2016


Univerzita Karlova pokračuje s přípravou stavby kampusu v Hradci Králové. Sídlit v něm má farmaceutická a lékařská fakulta. V blízkosti hradecké fakultní nemocnice by v budoucnu mělo vzniknout až šest dalších budov. Přesný termín stavby ale není jasný. Univerzita řeší s ministerstvem školství financování celého projektu za 2,5 miliardy korun.

„Míček je na straně ministerstva školství. Na nás je, abychom dokončili všechny přípravné práce,“ říká děkan Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové Tomáš Šimůnek. 

Aktuálně je dokončená dokumentace k územnímu řízení a univerzita připravuje podklady k výběrovému řízení. Hlavně ale řeší peníze. 

„Rok a půl jednáme s ministerstvem školství, aby nám dovolilo Evropskou unii požádat o takzvaný velký projekt, což je projekt nad 50 milionů eur,“ upřesňuje Šimůnek. 

Loni v říjnu škola u hradecké fakultní nemocnice otevřela novou budovu za 315 milionů korun.  

Farmaceutické a lékařské fakultě přinesla moderní zázemí, například dvě posluchárny a kompletní vybavení pro čtyři pracoviště. Budov by ale fakulty potřebovaly víc. 

„Jedna budova je vlastně zárodek kampusu, tak nám práci vůbec neulehčuje, naopak nám ji ztěžuje. Místo toho, aby se dvě fakulty spojily do jednoho logického biomedicínského komplexu, tak jsme v tuto chvíli na třech místech,“ popisuje současný stav Šimůnek. 

Děkan Šimůnek by si přál, aby se všechny další budovy postavily najednou. Ministerstvo školství o stavbu kampusu v Hradci Králové stojí. Nyní jde o jediný takto velký projekt nad 50 milionů eur. 

„V této chvíli probíhá věcné posouzení na sekci vysokého školství, vědy a výzkumu. V případě pozitivního posouzení, začne sekce operačních programů MŠMT vyjednávat o tomto projektu s Evropskou komisí. Pokud Evropská komise schválí realizaci, potom řídící orgán vypíše pro tento projekt výzvu,“ vysvětluje mluvčí úřadu Jarmila Balážová. 

Ministerstvo by mělo věc posoudit do dvou týdnů. Datum, kdy by mohli stavbaři na kampusu začít pracovat, ale v tuto chvíli jasné není. 

Záznam

© 2020 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS