Během středy se do Týdne vědy zapojuje i farmaceutická fakulta

Zdroj: Hradecký deník | Datum zveřejnění: 04.11.2015

Hradec Králové – Do největšího vědeckého festivalu v České republice, kterým je Týden vědy a techniky Akademie věd ČR probíhající od 1. do 15. listopadu (více na webu: www.tydenvedy.cz), se jako každoročně zapojuje také Farmaceutické fakulta Univerzity Karlovy v Hradci Králové.
Víte, jak se dnes snažíme vypořádat s rezistentními kmeny tuberkulózy? Jaké problémy přináší metabolismus veterinárních léčiv nebo jaké jsou nové trendy ve výzkumu prevence Alzheimerovy choroby?
Odpovědi nejen na tyto otázky dostanete ve středu 4. listopadu (dnes) od 14 hodin v Nové posluchárně Farmaceutické fakulty UK během následujících přednášek: Tuberkulóza – problém, se kterým se pokoušíme vypořádat (přednáší Alexandr Hrabálek); Metabolismus veterinárních léčiv (přednáší Barbora Szotáková); Neurodegenerace a postmoderna (přednáší Lubomír Opletal).
Přijďte si poslechnout zajímavé přednášky a prodiskutovat uvedená témata. Uvšech vystoupení bude dostatek prostoru i pro dotazy přítomných.
Registrace na akci není nutná, vstup je volný (více informací o akci najdete také na webu: www.faf.cuni.cz).