Galerie Na Mostě

Galerie Na Mostě na Farmaceutické fakultě UK
 

Galerie Na Mostě

Výstavní síň Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové

UkázkaVýstava Vendulky Pražské: Dvanáct do tuctu

Výstava probíhá od 4. 12. do 5. 1. 2024 v Galerii Na Mostě.

Vernisáž výstavy: 4. 12. 2023 v 16:00

POUR FÉLICITER, Vendulka Pražská 2023
Je to hezký zvyk, to posílání novoročních přání a přáníček. A nejraději máme ta autorská, malá výtvarná dílka, osobní, na která se těšíme, pak se nad nimi radujeme a nakonec si je schováme a čas od času je potkáme v těch svých škatulích a opět nám vykouzlí úsměv na tváři a vzpomínku na toho, kdo je s vtipem a láskou vytvořil.
Jak to začalo u mě? Tu a tam jsem to jen tak nezávazně zkusila. O nic vlastně nešlo. Ale pak jednou u mě zazvonila parta trpaslíků. Stála jich tam pěkná banda a jestli pro ně nemám nějakou prácičku. No, vás ale je, já myslela, že vás bývá tak sedm a vás je, koukám dvanáct do tuctu. Tak co s vámi....  vlastně jste přišli akorát, něco by se našlo.  A tak u mě tu fušku dostali.
A tak tady spolu každoročně hledáme své téma. Co se kde šikovného šustne? Jen to  poslední dobou nějak drhne, děje se toho až moc a není to ani trochu pěkné. Do války ty svoje kloučky tahat nemůžu, to jim neudělám. 
A kdo by to chtěl po letech vytáhnout z krabice?

UkázkaVýstava kreseb Lubomíra Lichého: Kreslený humor

Výstava probíhá od 23. 10. do 1. 12. 2023 v Galerii Na Mostě.

Vernisáž výstavy: 23. 10. 2023 v 16:00

Lubomír Lichý, vývarník, hudebník, textař atd.
Narozen 24.12.1945 v rodině důstojníka, který jistě tajně doufal, že se syn vydá v jeho stopách a stane se vojákem z povolání. Nedošlo k tomu a po neúspěšném pokusu o studium na umělecko průmyslové škole, kam nebyl pro nedostatek talentu doporučen ředitelem školy, vystudoval stavební průmyslovku v Hradci Králové.
Bylo to z nouze, ale praktický přínos této školy se mnohokrát budoucímu humoristovi hodil, neboť: Postav dům, zasaď strom a zploď syna splnil do puntíku.
Do pozice umělce na volné noze se dostal až v roce 1990 – předtím to byla krátká epizoda profesionálního muzikanta. Je členem České unie karikaturistů a zároveň i členem Unie výtvarných umělců v Hradci Králové. Jeho ilustrace jsou asi ve stovce knih, z nichž je devět knížek autorských. Poslední knížky patřily našim básníkům Wolkerovi, Bezručovi a Kalinovi, kde formou netradičního komiksu přiblížil jejich tvorbu. Na kontě má kolem dvaceti cen v soutěžích po celém světě.

Děkujeme za podporu!

Hradec Králové

Kdy je galerie otevřena

  • Pondělí - pátek: 8 - 18 hod.
  • Sobota: 8 - 16 hod.
  • Neděle: 9 - 16 hod.

Vernisáže výstav začínají obvykle v pondělí
v 16 hodin.

Kde nás najdete

Galerie je umístěna v proskleném koridoru spojujícím budovy Farmaceutické fakulty UK v ulici Akademika Heyrovského 1203.
Mapka, kde nás najdete

 

Přečtěte si, jaké výstavy se v naší galerii již konaly.

© 2023 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS