Galerie Na Mostě

Galerie Na Mostě na Farmaceutické fakultě UK
 

Galerie Na Mostě

Výstavní síň Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové

Jiří Samek - grafika

Vernisáž proběhne v pondělí 2. 9. 2019 v 16:00

Výstava potrvá od 2. 9. do 27. 9. 2019 v Galerii Na Mostě.

UkázkaJiří Samek se narodil 2. ledna 1955 v Náchodě, ale od dětství žije v Polici nad Metují. Od doby středoškolských studií sleduje dění ve světě výtvarného umění. Do větší hloubky poznání se dostává při činnosti v Galerii výtvarného umění Náchod. Poučení získává i u akademických malířů Jaroslava Uiberlaye a Ivo Švorčíka.

Intenzivně vnímá svoje okolí, zaujímají ho i všednosti, které bychom nehledali mezi náměty uměleckého projevu. Dotýkají se však přemýšlivého člověka. Jiří Samek vnímá důležitost životního prostředí. Zaujme ho i pohled do hloubi lesa, jindy na balvan vtisknutý mezi dvě blízké stěny pískovcových skal. Jinde je to zasněžená větev, pár stébel dozrávajícího obilí nebo do zlatova vyzrálá kukuřice. Smutně na umělce působí vyřazený sud, plechovky od barvy a jiné předměty patřící již do tříděného odpadu.

Od prvních grafických pokusů již v 15 letech věku učaroval Samkovi právě linoryt. Různými variantami jeho využití objevil jedinečnost tisku z hloubky linorytové desky. Po léta jsem si spojoval tuto grafickou techniku právě se Samkovým jménem. Ať již to bylo na výstavách v Hollaru, při Festivalu grafiky, v Galerii moderního umění v Hradci Králové a nyní máme tu možnost v Galerii Na Mostě. Nevšední grafická technika dává jedinečnost Samkovu dílu.

Kdy je galerie otevřena

  • Pondělí - pátek: 8 - 18 hod.
  • Sobota: 8 - 16 hod.
  • Neděle: 9 - 16 hod.

Vernisáže výstav začínají obvykle v pondělí
v 16 hodin.

Kde nás najdete

Galerie je umístěna v proskleném koridoru spojujícím budovy Farmaceutické fakulty UK v ulici Akademika Heyrovského 1203.
Mapka, kde nás najdete

 

Přečtěte si, jaké výstavy se v naší galerii již konaly.

© 2019 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS