Průmyslová výroba farmaceutických přípravků II.

Povinně volitelný předmět, 4. úsek studia studijního programu Farmacie, letní semestr

Předmět je určen posluchačům, kteří absolvovali předmět Průmyslová výroba farmaceutických přípravků I (prerekvizita) a je součástí skupiny předmětů sloužících k profilaci v oboru Farmaceutická technologie.

K dalšímu rozšíření a prohloubení znalosti v oblasti průmyslové výroby léčivých přípravků a výrobních technologií je určena 5 denní stáž ve výrobním závodě TEVA Czech Industries s.r.o v Opavě-Komárov v květnu (aktuální termín dle rozvrhu).

Sylabus předmětu

Teoretická výuka (přednášky a semináře) je propojena se pobytem na vybraných pracovištích Tevy.

• Výroba pevných lékových forem
  • Skladové a odpadové hospodářství
  • Kontrola (QC) a jištění (QA) jakosti
  • TAPI a výroba cytostatik

Výuku zajišťují odborní pracovníci Tevy.

Z kapacitních a provozních důvodů je počet studentů omezen na maximálně 24.

Průmyslový podnik finančně zajišťuje ubytování v Opavě (5 nocí se snídaní), dopravu z Opavy do Komárova a stravu v závodě (oběd).

Předmět je ukončen písemnou zkouškou.

Literatura

Aktuální studijní materiály včetně organižačních informací ke stáži jsou vždy dostupné na stránkách FaF ve složce PVFP II (https://intranet.faf.cuni.cz/Studijni-materialy/KFT)