Průmyslová výroba farmaceutických přípravků I.

Povinně volitelný předmět, 4. úsek studia studijního programu Farmacie

Předmět je určen posluchačům, kteří si chtějí rozšířit znalosti z Farmaceutické technologie. Přednášky jsou zaměřeny na oblast průmyslové výroby léčivých přípravků a výrobních technologií.

Na závěr předmětu je pořádána jednodenní exkurze do výrobního závodu společnosti TEVA v Opavě, kde se vyrábějí perorální tablety, tvrdé a měkké želatinové tobolky, sirupy, kapky, nosní spreje a kožní spreje. Studenti jsou seznámeni také s fungováním dalších organizačních složek výroby – jištěním a kontrolou jakosti.

Výuku zajišťují odborní pracovníci Tevy a Zentivy.

Z kapacitních důvodů je počet studentů omezen na maximálně 40.

Předmět je zakončen písemnou zkouškou.

Sylabus předmětu

• Výzkum, vývoj a registrace léčivých přípravků

• Technické aspekty farmaceutických výrob

• Výroba parenterálních a polotuhých léčivých přípravků

• Výroba tuhých léčivých přípravků

• Výroba kapalných léčivých přípravků

• Exkurze do TEVA Czech Industries s.r.o.
    (celodenní exkurze.)

Přednáška zaměřená na problematiku Kontrola (QC) a jištění (QA) jakosti bude realizována v letním semestru v rámci předmětu Průmyslová výroba farmaceutických přípravků II.

Literatura