Průmyslová výroba farmaceutických přípravků I.

Povinně volitelný předmět, 4. úsek studia studijního programu Farmacie, zimní semestr

Předmět je určen posluchačům, kteří si chtějí rozšířit znalosti z Farmaceutické technologie v oblasti průmyslové výroby léčivých přípravků a výrobních technologií; je součástí skupiny předmětů sloužících k profilaci v oboru Farmaceutická technologie. Nedílnou součástí jsou informace o fungování dalších organizačních složek výroby – jištění a kontroly jakosti (QC, QA).

Teoretická výuka (přednášky a semináře) je propojena se stáží ve výrobním závodě společnosti TEVA Czech Industries s.r.o v Opavě-Komárov, kde se vyrábějí perorální tablety, tvrdé a měkké želatinové tobolky, sirupy, perorální kapky, nosní spreje a kožní spreje.

Výuku zajišťují odborní pracovníci Tevy.

Z kapacitních důvodů je počet studentů omezen na maximálně 24.

Sylabus předmětu

Výuka v zimním semestru probíhá ve formě teoretického bloku 2x2 hod (Výzkum, vývoj a registrace léčivých přípravků, Jištění jakosti léčivých přípravků) a dvoudenní stáže (kombinace teoretické a praktické výuky v provozu se zaměřením na výrobu želatinových tobolek a tekutých lékových forem). Aktuální termíny dle rozvrhu.

Průmyslový podnik finančně zajišťuje ubytování v Opavě (2 noci se snídaní), dopravu z Opavy do Komárova a stravu v závodě (oběd).

Předmět je zakončen písemnou zkouškou.

Na předmět PVFPI navazuje předmět Průmyslová výroba farmaceutických přípravků II v letním semestru.

Literatura

Aktuální studijní materiály včetně organižačních informací ke stáži jsou vždy dostupné na stránkách FaF ve složce PVFP I (https://intranet.faf.cuni.cz/Studijni-materialy/KFT)