Přehled o zahraničních cestách členů SpVČFM, příznivců a jejich přátel v letech 2006-2012

Navazuje na sdělení z 1. pol. roku 2006

Na podzim roku 2006 byl dne 29. září, při cestě do Krakova, založený Klub přátel ČFM při SpVČFM. Od tohoto ustanovení se všechny další cesty konaly pod jeho hlavičkou. Svoji činnost však Klub ukončil 30. 9. 2011 při výročním Shromáždění ve Vlašimi. Od 1. 10. 2011 si zájemci ustanovili „Klub přátelských setkávání KPS“, který nepodléhá Spolku pro vybudování ČFM.

Většina jeho členů je nadále členy SpVČFM a proto zůstává bilanční kontinuita s předchozími aktivitami.

Uvádím zde jednak údaje a data za KP ČFM a KPS a zároveň celková od roku 1997:

1. V letech 2006 (2. pol.) - 2012 se akcí zúčastnilo 197 osob, což činí průměr 28 na zájezd. Někteří jsou zákonitě opakovaně, ale v tomto období bylo 34 nových účastníků.
  2. Celková bilance tak činí 619 + 2 děti a průměr 36 na cestu. Na akcích se tak vystřídalo 189 + 2 děti.
  3. V roce 2008 se žádná zahraniční cesta neuskutečnila. Početně největší obsazenost (37) byla do Slovinska a Německa v roce 2007 a nejmenší (18) v roce 2009 do Španělska a Gibraltaru.
  4. Nově jsme navštívili 9 zemí a 3 již opakovaně, což znamená krátké poznání 24 zemí Evropy a 1 v Africe. Všechny cesty mají charakter poznávacích okruhů, a to nejen společensko-politického uspořádání, ale i odborného kontaktu v oblasti farmacie a její historie, školství, distribuční činnosti i práce lékáren.
  5. Na cestách jsme pod hlavičkou Klubů strávili 47 dnů a se 67 z předcházejících cest jsme tak vycestovali na 114 dnů do zahraničí. Všech zájezdů se však zúčastnili jenom dva členové, a to doc. M. Macháček a dr. P. R. Palouš.
  6. Tyto zájezdy jsme absolvovali třikrát autobusem a čtyřikrát letecky. Celkově pak 11x busem a 6x letadlem. Programově se jedná o individuální zadání pro různé CK, k poslední cestě do Maroka byl však vybrán katalogový zájezd.
  7. Přehled cest v uvedeném období: v roce 2006 Krakov PL, jaro r. 2007 Slovinsko, Německo a na podzim Bratislava a okolí SVK. V r. 2008 se nekonal, ale v r. 2009 Španělsko a Gibraltar. Následovala v r. 2010 Madeira patřící pod Portugalsko. Náročný na počet zemí byl rok 2011, a to Makedonie, Albánie, Černá Hora a Kosovo a nakonec vzpomínané Maroko v květnu 2012. Většina zájezdů se koná pravidelně v jarních měsících a poslední vzpomínaný byl již sedmnáctou zahraniční cestou!
  8. Stálý zájem o další poznávání a cestování v přátelské a kolegiální atmosféře nás nutí k pokračování zvolených aktivit. Další informace jsou u autora.

RNDr. Petr R. Palouš, předseda KPS