Zprávy - rok 2017

Univerzitní městečko na Majálesu

Vydáno: 24. 4. 2017

V pátek 21. 4. 2017 se v Šimkových sadech konal již 11. ročník královéhradeckého Majálesu, který již tradičně navazoval na čtvrteční Nábřeží vysokých škol. Součástí majálesového areálu bylo opět univerzitní městečko, které sdružovalo všechny hradecké fakulty.

4. ročník Nábřeží vysokých škol se i přes chladné počasí vydařil

Vydáno: 22. 4. 2017

20. dubna 2017 se na Tylově nábřeží v Hradci Králové uskutečnil již 4. ročník Nábřeží vysokých škol. Smyslem akce bylo přiblížit nejen vědeckou činnost hradeckých univerzit široké veřejnosti. I přes nezvykle velmi chladné počasí se akce zúčastnilo velké množství zájemců od dětí předškolního věku až po seniory.

Studenti prezentovali výsledky svých výzkumných projektů na Studentské vědecké konferenci

Vydáno: 21. 4. 2017

Na půdě Farmaceutické fakulty UK se 19. dubna 2017 konala XXV. Studentská vědecká konference. V rámci chemické, biologické a sociálně-technologické sekce představilo 58 studentů výsledky svých výzkumných projektů.

První ročník Mistrovství magistraliter přípravy

Vydáno: 19. 4. 2017

12. dubna 2017 se na Farmaceutické fakultě UK konal první ročník Mistrovství magistraliter přípravy pořádaný Spolkem českých studentů farmacie.

Děti přivítaly jaro barevnými obrázky

Vydáno: 14. 4. 2017

V Galerii Na Mostě se dne 10. 4. 2017 konala vernisáž již 41. ročníku Výstavy prací studentů a zaměstnanců a 33. ročníku Výstavy prací jejich dětí (pod názvem Memoriál profesora Haise) a taktéž 11. ročníku Výstavy Erasmáci na cestách - fotografie.

Setkání s Farmaceutickou fakultou ve Vratislavi na Kuksu

Vydáno: 14. 4. 2017

1. 4. 2017 proběhlo na Kuksu setkání zástupců Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové a Farmaceutické fakulty Lékařské univerzity ve Vratislavi. Setkání s názvem Perspektivy spolupráce polské a české historie farmacie mělo za cíl představit si navzájem některá pracoviště obou fakult a diskutovat možnosti spolupráce.

Slavnostní zahájení projektu OP VVV „Vytvoření expertního týmu pro pokročilý výzkum v separačních vědách (STARSS)“

Vydáno: 13. 4. 2017

Cílem projektu je směřovat k mezinárodní excelenci výzkumu v oblasti separačních věd. Projekt umožní modernizaci přístrojového vybavení a zajistí materiální a provozní náklady nového výzkumného týmu. Tím rovněž podpoří studie mající významný potenciál z hlediska získávání excelentních a inovativních výsledků.

Navštivte Farmaceutickou fakultu UK na Nábřeží vysokých škol 2017

Vydáno: 12. 4. 2017

Ve čtvrtek 20. 4. 2017 se uskuteční čtvrtý ročník akce Nábřeží vysokých škol 2017, který přiblížuje veřejnosti vzdělávací a vědeckou činnost všech hradeckých univerzit. Ani letos nebude mezi prezentujícími chybět Farmaceutická fakulta UK, která představí zajímavé workshopy přibližující farmaceutické obory.

XXV. Studentská vědecká konference v Hradci Králové

Vydáno: 12. 4. 2017

19. dubna 2017, Farmaceutická fakulta UK v Hradci Králové
Pokud si chcete vyzkoušet prezentaci svých vědeckých výsledků nebo se dozvědět o výzkumu studentů naší fakulty, neváhejte a zapojte se do XXV. Studentské vědecké konference.

Další krok k realizaci projektu MEPHARED 2

Vydáno: 11. 4. 2017

Vláda ČR vzala 10. 4. 2017 na vědomí materiál „Informace o strategických projektech vyjednávaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy“. MŠMT v něm deklaruje svůj záměr začít s Evropskou komisí vyjednávat o dvou tzv. velkých projektech, které by mohly být podpořeny z prostředků Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání. Jedním z těchto dvou projektů je MEPHARED 2, který má za cíl dokončení společného kampusu Farmaceutické a Lékařské fakulty UK.

Zobrazeny výsledky 1-10 (z 40)
 |<  < 1 - 2 - 3 - 4  >  >|
Aktuálně z Farmaceutické fakulty UK