Informace pro veřejnost

Nejnovější zprávy

Zahradní slavnost Spolku českých studentů farmacie

Vydáno: 22. 5. 2017

Spolek českých studentů farmacie uspořádal 16. 5. 2017 v rozkvetlé Botanické zahradě léčivých rostlin slavnostní loučení s končícím akademickým rokem.

Naučná stezka farmacie otevřena

Vydáno: 19. 5. 2017

16. května 2017 byl slavnostně zahájen provoz Naučné stezky farmacie v Botanické zahradě Farmaceutické fakulty UK v Hradci Králové. Stezka zájemce seznamuje s jednotlivými vědními oblastmi farmacie.

Teva má na fakultě své logo

Vydáno: 18. 5. 2017

Dne 16. 5. 2017 proběhla ve vestibulu fakulty malá a nenápadná slavnost. I když pro fakultu měla význam relativně velký, neboť právě při ní měla fakulta možnost vyjádřit svou vděčnost firmě Teva za její pomoc při výuce i při rozvoji fakulty.

Ocenění a úspěchy

Naši studenti úspěšní na Nadnárodní studentské vědecké konferenci 2017

Vydáno: 15. 5. 2017

11. 5. 2017 se pod záštitou společnosti Zentiva konal v Brně XVI. ročník Nadnárodní studentské vědecké konference. Naši studenti opět vynikali ve všech sekcích, jak můžete sami posoudit z výsledků.

Účast našich studentů v soutěži GSK contest

Vydáno: 4. 4. 2017

Soutěž GSK contest je určena pro studenty vysokých škol s primárně farmaceutickým, medicínským a přírodovědným zaměřením. Tématy soutěže bylo Očkování a Prevence HIV. Projekt našich studentů byl vybrán jako nejlepší práce v kategorii Očkování.

Vědecká publikace oceněna editorem prestižního časopisu Chemistry - A European Journal

Vydáno: 13. 3. 2017

Tým složený z doc. V. Novákové, doc. P. Zimčíka, doc. M. Miletína a Mgr. A. Cidliny (tj. členů výzkumné skupiny Azaphthalocyanine group) ve spolupráci s prof. Nemykinem (University of Manitoba) zaznamenal další úspěch v oblasti vývoje nových fluorescenčních indikátorů citlivých na pH roztoku. Jejich práce byla publikována v prestižním vědeckém časopise Chemistry-A European Journal.

© 2017 Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové | O webu a cookies | Kentico CMS