UCKF - Univerzitní vzdělávací centrum klinické farmacie pro specializační a kontinuální vzdělávání

• Fotografie

Univerzitní vzdělávací centrum klinické farmacie v roce 2017
V lednu a únoru 2017 proběhly další vzdělávací akce UCKF zaměřené na „Racionální užití antibiotik v klinické praxi a individuální přístup při volbě a dávkování léčiv“ a „Intepretace základních laboratorních hodnot ve vztahu k účinnosti a bezpečnosti běžně indikovaných léků“.

Nejbližší vzdělávací akce

Duben
28.
Kurz představí základní algoritmy volby léků a lékových režimů u novorozenců, kojenců a v mladším a starším pediatrickém věku. Představí i nevhodné volby léčiv v pediatrii, základní odlišnosti klinických projevů a diagnostiky onemocnění a hlavní principy volby terapeutických schémat u pediatrických nemocných. Účastníkům poskytne průřezové znalosti v racionální farmakoterapii v pediatrii, potřebné pro záchyt pochybení v racionální léčbě. Probrána bude i problematika vhodných a nevhodných indikací léčiv v těhotenství a při kojení.
Téma kurzu je vhodné nejen pro kontinuální vzdělávání, ale i pro předatestační přípravu.

Květen
12.
Kurz představí základní principy individualizace lékových režimů (volby, dávkování léčiv) v průřezu hlavních indikací kardiovaskulárních léčiv v dlouhodobé léčbě. Přednášky a interaktivní bloky se budou týkat nejen běžně předepisovaných, ale i inovativních léčiv. Kurz umožní v průřezových znalostech zopakovat podstatné klinické oblasti z racionální léčby KVS léčivy a demonstrovat na kazuistikách pacientů principy úprav lékových režimů- jak se zohledněním populačních evidencí, tak individuálních charakteristik nemocného. Kurz je vhodný pro začátečníky i pokročilé.